BISKIDS со вкус на банана за 6+ месеци

199.00ден1,194.00ден

 

Органски бисквити за бебиња од 6+ месеци

Со природен вкус на банана

Направени од интегрално пченично брашно

Извор на витамин Б1 и калциум

Без палмино масло, шеќер, вештачки бои или вкусови

Индивидуално спакувани по 2 бисквита во 6 пакетчиња

За приготвување каша од два бисквита во 50ml млеко, вода или сок, за бебиња од 6+ месеци

За грицкање, за бебиња од 10+ месеци

Достапни во маркетите на

SKU: 5412916991726 Категорија:

Опис

Belkorn користи исклучиво сертифицирани органски состојки со органска ознака на ЕУ како гаранција.

Состав:  Интегрално пченично брашно 41%*, концентриран сок од јаболко*, оризово брашно*, растителни масла и масти* (сончоглед*, какао*), банана во прав* 5%, обезмастено млеко во прав*, средствo за нараснување (сода бикарбона), природен вкус (банана) 0,5%, морски алги (Lithotamnium calcareum), витамин Б1.

*Органско земјоделство. Содржи природно присутни шеќери. Произведено во фабрика кадешто се ракува со јајца, соја и јаткасти плодови.  Алергени: види задебелени состојки.

Нутритивни вредности

100 гр 10 гр
Енергетска вредност кЈ 1596кЈ 160кЈ
Енергетска вредност kcal 379 kcal 38 kcal
Масти 11 гр 1.1 гр
од кои заситени 2.2 гр 0.2 гр
од кои други масти 0 гр 0 гр
Јаглехидрати 61 гр 6.1 гр
од кои шеќери 25 гр 2.5 гр
Влакна 3.9 гр 0.4 гр
Протеин 7.1 гр 0.7 гр
Сол 0.74 гр 0.7 гр
Калциум 204 гр 20.4 гр
Витамин Б1 0.86 гр 0.086 гр

Дополнителни информации

КУПИ

1 пакување, 1 кутија (6 пакувања)

TOP