BISKIDS со чиа семе за 36+ месеци

189.00ден1,134.00ден

Органски бисквити за деца од 36+ месеци

Со чиа семе

Направени од интегрално пченично брашно

Без палмино масло, додаден шеќер, вештачки бои или вкусови

Мини бисквити спакувани во 4 пакетчиња, совршена ужинка за носење

Достапни во маркетите на

SKU: 5412916991764 Категорија:

Опис

Belkorn користи исклучиво сертифицирани органски состојки со органска ознака на ЕУ како гаранција.

Состав:  Интегрално пченично брашно 70%*, концентиран сок од јаболко*, растителни масла и масти* (сончоглед*, какао*), чиа семе (Salvia hispanica)* 3%брашно од спелта*, средствo за нараснување (сода бикарбона)снегулки од ‘рж*, овесни снегулки*.

*Органско земјоделство. Содржи природно присутни шеќери. Произведено во фабрика кадешто се ракува со јајца, соја и јаткасти плодови.  Алергени: види задебелени состојки.

Нутритивни вредности

100 гр Порција 30 гр
Енергетска вредност кЈ 1747 кЈ 523 кЈ
Енергетска вредност kcal 416 kcal 125 kcal
Масти 14 гр 4.2 гр
од кои заситени 2.8 гр 0.8 гр
од кои други масти 0 гр 0 гр
Јаглехидрати 60 гр 18 гр
од кои шеќери 17 гр 5.1 гр
Влакна 6.8 гр 2.0 гр
Протеин 9.1 гр 2.7 гр
Сол 0.71 гр 0.21 гр

Дополнителни информации

КУПИ

1 пакување, 1 кутија (6 пакувања)

TOP