BISKIDS со паста од јаболка за 36+ месеци

219.00ден1,314.00ден

Органски бисквити за деца од 36+ месеци

Со фил од јаболко од јаболков сок и пире од јаболко

Направени од интегрално пченично брашно и брашно од спелта

Без палмино масло, додаден шеќер, вештачки бои или вкусови

Индивидуално спакувани во 6 пакетчиња, совршена ужинка за носење

Достапни во маркетите на

SKU: 5412916991757 Категорија:

Опис

Belkorn користи исклучиво сертифицирани органски состојки со органска ознака на ЕУ како гаранција.

Состав:  Фил од јаболко* 35% (концентриран сок од јаболко*, концентрирано пире од јаболко*), интегрално пченично брашно 21%*, брашно од спелта* 20%, концентиран сок од јаболко* 20%, растителни масла и масти* (сончоглед*, какао*)оризово брашно*, обезмастено млеко во прав*, средствo за нараснување (сода бикарбона), природен вкус на ванила.

*Органско земјоделство. Содржи природно присутни шеќери. Произведено во фабрика кадешто се ракува со соја и јаткасти плодови.  Алергени: види задебелени состојки.

Нутритивни вредности

100 гр Порција 25 гр
Енергетска вредност кЈ 1678 кЈ 432 кЈ
Енергетска вредност kcal 399 kcal 103 kcal
Масти 12 гр 3.1 гр
од кои заситени 2.6 гр 0.6 гр
од кои други масти 0 гр 0 гр
Јаглехидрати 62 гр 16 гр
од кои шеќери 37 гр 9.2 гр
Влакна 8.0 гр 2.0 гр
Протеин 6.8 гр 1.7 гр
Сол 0.39 гр 0.10 гр

Дополнителни информации

КУПИ

1 пакување, 1 кутија (6пакувања)

TOP