BISKIDS со вкус на ванила (натур) за 6+ месеци

189.00ден1,134.00ден

 

Органски бисквити за бебиња од 6+ месеци

Со природен вкус на ванила

Направени од интегрално пченично брашно

Извор на витамин Б1 и калциум

Без палмино масло, вештачки бои или вкусови

Индивидуално спакувани по 2 бисквита во 6 пакетчиња

За приготвување каша од два бисквита во 50ml млеко, вода или сок, за бебиња од 6+ месеци

За грицкање, за бебиња од 10+ месеци

Достапни во маркетите на

SKU: 5412916991702 Категорија:

Опис

Belkorn користи исклучиво сертифицирани органски состојки со органска ознака на ЕУ како гаранција.

Состав:  Интегрално пченично брашно 27%*, нерафиниран шеќер од трска*, брашно од спелта* 19%, оризово брашно*, растителни масла и масти* (сончоглед*, какао*), јајца*обезмастено млеко во прав*, морски алги (Lithotamnium calcareum)средствo за нараснување (сода бикарбона), природен вкус на ванила, витамин Б1.

*Органско земјоделство. Содржи природно присутни шеќери. Произведено во фабрика кадешто се ракува со соја и јаткасти плодови.  Алергени: види задебелени состојки.

Нутритивни вредности

100 гр 10 гр
Енергетска вредност кЈ 1704кЈ 171кЈ
Енергетска вредност kcal 405 kcal 41 kcal
Масти 13 гр 1.3 гр
од кои заситени 2.8 гр 0.3 гр
од кои други масти 0 гр 0 гр
Јаглехидрати 62 гр 6.2 гр
од кои шеќери 25 гр 2.5 гр
Влакна 4.3 гр 0.4 гр
Протеин 7.9 гр 0.8 гр
Сол 0.30 гр 0.3 гр
Калциум 356 гр 35.6 гр
Витамин Б1 1.6 гр 0.16 гр

Дополнителни информации

КУПИ

1 пакување, 1 кутија (6 пакувања)

TOP