BISKIDS со морков и тиква за 36+ месеци

219.00ден1,314.00ден

Органски бисквити за деца од 36+ месеци

Со природен вкус на морков и тиква

Направени од интегрално пченично брашно

Без палмино масло, додаден шеќер, вештачки бои или вкусови

Мини бисквити спакувани во 4 пакетчиња, совршена ужинка за носење

Достапни во маркетите на

SKU: 5412916991788 Категорија:

Опис

Belkorn користи исклучиво сертифицирани органски состојки со органска ознака на ЕУ како гаранција.

Состав:  Интегрално пченично брашно 59%*, концентиран сок од јаболко*, растителни масла и масти* (сончоглед*, какао*), морков* во прав 8%, тиква* во прав 4%, брашно од спелта*, овесно брашно*, средствo за нараснување (сода бикарбона).

*Органско земјоделство. Содржи природно присутни шеќери. Произведено во фабрика кадешто се ракува со јајца, соја и јаткасти плодови.  Алергени: види задебелени состојки.

Нутритивни вредности

100 гр Порција 30 гр
Енергетска вредност кЈ 1683 кЈ 502 кЈ
Енергетска вредност kcal 401 kcal 120 kcal
Масти 13 гр 4 гр
од кои заситени 2.8 гр 0.9 гр
од кои други масти 0 гр 0 гр
Јаглехидрати 58 гр 17 гр
од кои шеќери 19 гр 5.8 гр
Влакна 7.9 гр 2.4 гр
Протеин 9.0 гр 2.7 гр
Сол 0.77 гр 0.23 гр

Дополнителни информации

КУПИ

1 пакување, 1 кутија (6 пакувања)

TOP